Kutse Mõrvale

Lavastaja Allan Kress toob lavale kriminaaljuttude suurmeistri Agatha Christie kriminaaldraama "Kutse mõrvale", kus miss Marple'it mängib Leida Rammo ning teistes peaosades astuvad üle 30 aasta taas koos lavalaudadele Elle Kull ja Ago-Endrik Kerge.

Christie 1950. aastal ilmunud teose lavastuses mängivad lisaks Rammole, Kullile ja Kergele veel Haapsalu teatrite näitlejad ning lavastuse kunstnik on Vadim Fomitšev, kostüümikunstnikud Jana Volke ja Margit Saarsoo, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks ja etendust saadab pianist Indrek Tamm.

"Kui teater seda materjali lavastamiseks pakkus, siis kindel otsus projekt ette võtta sündiski pärast Elle Kulli nõusolekut. Teda nägin kujutluses kohe. Loomulikult oli siis juba peale isikliku sümpaatia ka teatrilooliselt ahvatlev Ago-Endrik Kerge truppi saada. Miss Marple'i leidmine tegi aga läbi päris huvitavaid keerdkäike, kuni selleni, et olin valmis miss Marple'ist mister Marple'i tegema, kuid valisin ikkagi Leida Rammo," selgitas Kress.

Esietendust 14. oktoobril ning järgnevaid etendusi näevad teatrisõbrad Läänemaal Ridala vallas Uuemõisa mõisahoones. Lisaks on kavas anda külalisetendusi Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis, Võrus, Kuressaares ning 15 kultuurimajas üle Eesti.
(Allikas: ERR)

NB! Etendust on võimalik ka tellida! (numbril 505 31 32)

Haapsalu KutsehariduskeskusPiletimaailmKoopia 3BanaanikalaWibes - targad internetilahendusedEesti Kultuurkapital